Zikmundov

Skautská základna Zikmundov se nachází v katastru obce Lukov u Zlína.
Příjezd na základnu pro osobní automobily, je po zpevněné lesní cestě, většinu roku sjízdné, v zimě neudržované. Parkování je pro několik vozů v těsné blízkosti základny.

Na základně je dostupná elektřina, pitná voda z vrtu není dovedená do chaty. WC pouze suché.

Součástí základny je několik chat:

Hlavní chata – kuchyně/jídelna/ložnice – největší chata, od příjezdové cesty vpravo dole, zcela na spodním konci.

• kuchyně vybavená nádobím na vaření i stravování pro cca 30 osob, vaření na kamnech na dřevo, nebo na plynovém či elektrickém sporáku; lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice
  • velká jídelna s kamny na tuhá paliva
  • vstup z jídelny do ložnice s 10 lůžky (matrace bez lůžkovin)

Chata 1 nad kuchyní, rozdělená na pravou a levou obytnou část, mezi chatkami krytý prostor, v každé části 5 lůžek, kamínka na tuhá paliva, stůl a křeslo.

Chata 2  vpravo po schodech nahoru, opět rozdělená na levou a pravou, v obou částech 5 lůžek, kamínka na tuhá paliva, jedna polovina přes zimu slouží jako sklad.

Stopaří chata – nejvýše položená chata, momentálně rozestavěná.

Pitná voda je dostupná pouze z vrtu, umývárka je provizorní hned pod výpustným ventilem a v provozu jen po domluvě, zejména na letní tábory (v sousedství nefunkční nádrže).

POZOR! V případě dlouhodobých mrazů je z bezpečnostních důvodů vrt s pitnou vodou zcela odpojen. Je nutné si zajistit (přivézt) vlastní zásobu pitné vody. Náhradní zdroj není k dispozici.

Suché WC cestičkou kolem umývárky a nádrže do lesa, zde 2 plechové latríny.

Každá skupina si svůj odpad odveze/odnese s sebou. Je možné vhodit do nádob s komunálním odpadem v obci Lukov (uhrazen poplatek za sběr KO).

Cena za ubytování je stanovena na 50 Kč za osobu a noc. K tomu poplatek na pokrytí nákladu na elektrickou energii ve výši 10,- Kč za spotřebovanou 1 KWh.
Pro členy junáka z okresu Zlín je cena 40 Kč za osobu a noc. Cena za spotřebovanou elektřinu je stejná.

V případě nedostatečného uklizení chaty nebo v případě poškození bude účtována adekvátní náhrada.

Popis cesty: autem ze Zlína směrem na Kašavu a Držkovou po silnici 489, za křižovatkou na Velíkovou, směrem na kopec Rablina, těsně před lesním porostem, ostrá odbočka vlevo dolů, dále po zpevněné cestě rovně dolů, cesta se stočí ostře vpravo, dále po cestě rovně nahoru, po 150 m je základna po pravé ruce.

GPS souřadnice: 49.2937494N, 17.7537292E