skautská základna zikmundov

Skautská základna Zikmundov se nachází v katastru obce Lukov u Zlína. Kapacita základny je 32 osob.
Příjezd na základnu pro osobní automobily, je po zpevněné lesní cestě, většinu roku sjízdné, v zimě neudržované.

Parkování je pro několik vozů v těsné blízkosti základny.

AKTUÁLNÍ STAV ZÁKLADNY

Pokud se chcete podívat, jak to na základně vypadá, podívejte se na facebook základny Zikmundov…

Kde Zikmundov je? To zjistíte, když kliknete na tlačíto vpravo.

Základnu tvoří několik chat – hlavní chata, chata 1 a chata 2. Popis jednotlivých chat s fotografiemi zobrazíte kliknutím na tlačítko níže.

Pitná voda je dostupná z vlastního vrtu, jakmile dlouhodobě mrzne, voda je vypnutá a je nutno dovézt vlastní vodu. Když nemrzne, je v kuchyni teplá tekoucí voda. Houbičky a jar jsou v kuchyni k dispozici. V létě je u chaty umývárka – u hlavní chaty je postaven nerezový dvojdřez se studenou tekoucí vodou.
Sprcha je řešena kempingovými vaky, které si naplníte vodou a pověsíte na větev v krytém prostoru v lese.

Na základně je suché WC – dojdete k němu cestičkou kolem umývárky do lesa, kde stojí 2 plechové tmavě zelené latríny.
Toaletní papír si prosím přivezte vlastní. 😉

Odpad si každý odveze s sebou. Je možné vhodit do nádob s komunálním odpadem v obci Lukov. (uhrazen poplatek za sběr KO).

EKOŠKOLA

V roce 2021 jsme se rozhodli s naší základnou zapojit do pilotního programu Ekoškoly.

Znamenalo to sestavit Ekotým, několik schůzek, online i fyzicky, udělat analýzu základny, dělat ekoprogramy…

Všechno se podařilo a v roce 2023 jsme získali Zelenou vlajku! Jsme první základna, která se touto vlajkou může honosit. 😉

A co nám to přineslo a přinese?
Udělali jsme si čas zamyslet se nad tím, co všechno můžeme udělat pro co nejméně zatěžující provoz základny pro přírodu, rozšířili jsme si obzory, seznámili se se spoustou super lidí a máme motivaci posouvat se dál.

rezervace zikmundov

než NÁM NAPÍŠETE, přečtěte si provozní řád

Pro rezervaci základny Zikmundov napište na email boxtra@skaut.cz.

Napište nám v mailu:

– termín, kdy chcete základnu rezervovat, včetně přibližného času příjezdu a odjezdu
– počet osob, které na základně očekáváte
– organizační jednotku, typ akce (výprava dětí, porada, oslava…)
– kontakt na garanta akce, ideálně mail i telefon

Rezervace je platná, až pokud je potvrzena emailem, telefonicky či osobně.

Vezměte si s sebou přezůvky, ;), v botách se vevnitř nechodí.

Je nutné přivézt si vlastní prostěradlo, za každé zapůjčené prostěradlo bude cena navýšena o 50 Kč. Pokud zašpiníte matraci, vyjde čištění na 250 Kč.

Cena za ubytování

Pro akce s dětmi je stanovena na 80 Kč za osobu a noc s vlastním prostěradlem. K tomu poplatek na pokrytí nákladu na elektrickou energii ve výši 15,- Kč za spotřebovanou 1 KWh. Pokud si nepřivezete prostěradlo, pak za zapůjčení prostěradla je účtováno 50 Kč. Pokud zašpiníte matraci bude vám naúčtováno 250 Kč. Minimální cena za víkend je 2000 Kč a tu je nutno uhradit předem jako zálohu pro rezervaci. V případě zrušení akce méně něž 14 dní před začátkem akce nebude záloha navrácena!

Pro členy Junáka je cena 70 Kč za osobu a noc, cena za spotřebovanou elektřinu je stejná. Pokud si nepřivezete prostěradlo, pak za zapůjčení prostěradla je účtováno 50 Kč. Pokud zašpiníte matraci bude vám naúčtováno 250 Kč. Minimální cena za víkend je 2000 Kč a tu je nutno uhradit předem jako zálohu pro rezervaci. V případě zrušení akce méně něž 14 dní před začátkem akce nebude záloha navrácena!

Akce dospělých – setkání, oslavy, rozlučky a podobné jsou posuzovány a povolovány individuálně. Cena za víkend začíná na 5000 Kč.

V případě nedostatečného uklizení chaty nebo v případě poškození bude účtována adekvátní náhrada.

Termíny

Zde najdete rezervace do konce prázdnin roku 2024. Pokud máte zájem o vzdálenější termín, nebojte si o něj napsat.

1.-4.2.Okresní brigáda
9.-11.2.RPG víkend