Zikmundov

Skautská základna Zikmundov se nachází v katastru obce Lukov u Zlína.
Příjezd na základnu pro osobní automobily, popř. dodávky, je po zpevněné lesní cestě, většinu roku sjízdná, v zimě neudržovaná. Parkování pro několik vozů v těsné blízkosti základny.

Na základně je dostupná elektřina, pitná voda. WC pouze suché.

Součástí základny je několik chat:

  1. kuchyně/jídelna/ložnice – největší chata, od příjezdové cesty vpravo dole, zcela na spodním konci:
    • kuchyně vybavená nádobím na vaření i stravování pro 30 osob, vaření na plynovém či elektrickém sporáku, také na sporáku na tuhá paliva; lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice.
    • vybavená jídelna s kamny na tuhá paliva
    • vstup z jídelny do ložnice s 10 lůžky (pouze matrace, bez lůžkovin)
  2. chatky 4 a 5 nad kuchyní – mezi chatkami krytý prostor, v obou chatkách 5 lůžek, kamínka na tuhá paliva
  3. chatky 2 a 3 – vpravo po schodech nahoru, v obou chatkách 5 lůžek, kamínka na tuhá paliva
  4. sklad – nejvýše položená chata.

 

Pitná voda je dostupná pouze z vrtu, umývárka je provizorní hned pod výpustným ventilem (v sousedství nefunkční nádrže).

POZOR! V případě dlouhodobých mrazů je z bezpečnostních důvodů vrt s pitnou vodou zcela odpojen. Je nutné si zajistit (přivézt) vlastní zásobu pitné vody. Náhradní zdroj není k dispozici.

Suché wc cestičkou kolem umývárky a nádrže do lesa. zde 2 plechové latriny.

Odpadové hospodářství: každá skupina si svůj odpad odveze/odnese s sebou. Je možné vhodit do nádob s KO v obci Lukov (uhrazen poplatek za sběr KO)

 

Cena za ubytování je stanovena na 20,- Kč za osobu a noc. K tomu poplatek na pokrytí nákladu na elektrickou energii ve výši 10,- Kč za KWh. K běžnému poplatku bude např. v případě poškození účtována adekvátní náhrada.

 

Popis cesty: autem ze Zlína směrem na Kašavu a Držkovou po silnici 489, za křižovatkou na Velíkovou, směrem na kopec Rablina, těsně před lesním porostem, ostrá odbočka vlevo dolů, dále po zpevněné cestě rovně dolů, cesta se stočí ostře vpravo, dále po cestě rovně nahoru, po 150 m základna po pravé ruce.

GPS souřadnice: 49.2937494N, 17.7537292E