Skauting

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Moderní hnutí s tradicí

Celá společnost se za sto let významně proměnila. Důležitost hodnot, na kterých si skauting zakládal již na počátku 20. století, však přetrvala. V roce 1907 uspořádal Robert Baden-Powell první skautský tábor na ostrově Brownsea a postaral se tak o vznik fenoménu, který následně ovlivnil životy milionů lidí. Do českých zemí přivedl skautskou myšlenku profesor Antonín Benjamin Svojsík. Český skauting se během totalit potýkal se zákazy své činnosti. Dnes má za sebou přes 20 let souvislé svobodné existence a roste. Moderní program opírá o prověřené hodnoty.

Kvalifikovaní vedoucí

Vedoucí oddílu je jedna z mnoha dobrovolnických pozic, kterou může dospělý ve skautingu zastávat. Je to člověk, který je zodpovědný za fungování oddílu a plnění jeho výchovných úkolů. Tato pozice vyžaduje náležitou kvalifikaci. Junák – český skaut má propracovaný vzdělávací systém a dospělí dobrovolníci mají povinnost absolvovat navíc zdravotnický kurz. V roce 2015 uspořádali skauti přes 100 vzdělávacích akcí. Vůdcovskou kvalifikaci nově získalo 433 dobrovolníků.

Nedocenitelná práce dobrovolníků

Skautská práce je možná jen díky úsilí více než 7 000 dobrovolných činovníků. Přibližně čtyři tisíce z nich pracují přímo s dětmi v oddílech – za rok v celém hnutí odpracují přes 1 150 000 dobrovolnických hodin. Počet dobrovolníků, kteří pracují pro skauty, je například větší než počet zaměstnanců České televize nebo firmy McDonald’s v České republice.

Každoroční letní tábory

Každý rok pořádají skauti přibližně tisíc táborů, kterých se zúčastní téměř 27 000 dětí. O děti se stará přes 7 000 dospělých dobrovolníků a společně na táborech stráví přes 480 000 dní.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.